روش نصب حفاظ شاخ گوزنی

روش های نصب حفاظ بوته ای و حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی

 

 

روش های نصب نسل جدید حفاظ های روی دیوار بسته به بستر کار، شرایط موجود و خواسته های کارفرما متفاوت می باشد.

به طور کلی می توان روش های نصب را با توجه به بستر کارتعریف نمود. که در این مقاله به شرح آنها خواهیم پرداخت.

روش های نصب حفاظ بوته ای و شاخ گوزنی با توجه به بستر کار:

در آماری نزدیک به 80 درصد حفاظ های نصب شده از سوی حفاظ سازان بستر کار دیوارهایی با درپوش سنگی می باشد. 10 درصد باقی مانده دیوار هایی با درپوش فلزی و در باقی مواقع، مواردی با شرایط خاص بوده اند.

1: نصب حفاظ بر روی دیوارهایی با درپوش سنگی ( 87 درصد)

در این روش ابتدا سوراخ هایی به قطر حداقل 10 میلیمتر با عمق حداقل10 سانتی متر و بصورت مورب(کج) و به فاصله 50سانتی متر از یکدیگر و همچنین بصورت چپ و راست شاسی حفاظ بر روی دیوار ایجاد شده وبولت هایی با همان قطر 10 میلیمتر و 2سانتی متر بلندتر از ارتفاع سوراخ، محکم به داخل این سوراخ ها کوبیده می شود.ضمنا نکته قابل توجه محل سوراخ ها می باشد که می بایستی در قسمت خارجی شاسی ایجاد گردد تا بالاترین حد مهار کردن حفاظ صورت گیرد. .

 

2: نصب حفاظ شاخ گوزنی بر روی دیوار با درپوش فلزی (10 درصد)

در این روش با توجه به ضخامت درپوش فلزی (فلاشینگ) روش نصب متفاوت بوده برای درپوش فلزی با ضخامت بیش از 2 میلیمتر می توان مستقیما حفاظ را بر روی درپوش نصب کرد اما در صورتی که ضخامت درپوش کمتر از 2 میلیمتر باشد جهت استحکام کافی باید حفاظ به دیوار زیر درپوش محکم پس به ناگزیر می بایستی درپوش سوراخ شده و طبق روش قبلی همان امور صورت گیرد.البته بنا به ماهیت وجودی فلاشینگ ها که جلوگیری از ورود آب به داخل دیوار می باشد می بایستی در انتها دور سوراخ های ایجاد شده در درپوش فلزی با چسب (ترجیحا چسب آکواریوم) آب بندی گردد..

  • کد نمایش افراد آنلاین